Dodjela nagrade Knjigodar 2023.
Svečanost dodjele knjiga prikupljenih u akciji Knjigodar održana je 12. studenog 2023. na otvorenoj pozornici 6. paviljona Zagrebačkog Velesajma. Dobitnica ovogodišnje akcije je Knjižnica Osnovne škole Budaševo-Topolovac-Gušće.
Povjerenstvo za odabir dobitnika u sastavu: Dina Grozdanović Poštolka, predstavnica Međunarodnog sajma knjiga Interliber, Zagrebački Velesajam; Slavko Kozina, predstavnik Zajednice nakladnika i knjižara, Hrvatska gospodarska komora i Anica Tkalčević, predstavnica Hrvatske udruge školskih knjižničara, donijelo je odluku za dodjelu nagrade Knjigodar.
Predsjednica Povjerenstva Anica Tkalčević pročitala je obrazloženje Povjerenstva, a knjige su ravnateljici Osnovne škole Budaševo-Topolovac-Gušće Mireli Maričević i knjižničarki Mirjani Čubaković uručile predsjednica i potpredsjednica Hrvatske udruge školskih knjižničara Goranka Braim Vlahović i Vanja Jurilj, a svečanoj dodjeli prikupljenih knjiga prisustvovali su predstavnici organizatora akcije Hrvatske udruge školskih knjižničara, Interlibera i Zajednice nakladnika i knjižara.
Ovogodišnja je akcija bila izuzetno uspješna, uključila su se 22 nakladnika i jedna školska knjižnica, tako da su matična i dvije područne knjižnice bogatije za 175 nova naslova i 447 primjeraka u ukupnoj vrijednosti oko 5.800 €. Većina knjiga prikupljena je na samom Interliberu, a neki su nakladnici nakon Interlibera poslali knjige školi.
U akciji prikupljanja knjiga Knjigodar sudjelovali su:
Naklada Dominović, Mozaik knjiga, Katarina Zrinski, Školska knjiga, Profil, Planetopija, Zagrebačka stvarnost, Naklada Ljevak, Iris Illyrica, Naša djeca, Knjižnica OŠ Jurja Habdelića, Leksikografski zavod Miroslav Krleža, Lulu Premium Knjiga, Petrine knjige, Srednja Europa, Fibra, Lektira, Plava krava, Meandarmedia, Verbum, Kašmir promet & Dječja knjiga, Institut za hrvatski jezik, Šareni dućan.
Zahvaljujemo svima koji su se uključili u ovu akciju, a koliko je sreće izazvala, možete vidjeti na licima malih čitatelja!
Odgovori
Ukoliko želite ostaviti komentar, morate se prijaviti.